Laptopy do zdalnej nauki trafiły do szkół średnich

  • 05.05.2020, 15:34 (aktualizacja 05.05.2020, 15:41)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Laptopy do zdalnej nauki trafiły do szkół średnich
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

33 laptopy zakupione przez powiat sandomierski w ramach programu „Zdalna Szkoła” trafi do uczniów szkół ponadpodstawowych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Przekazanie sprzętu komputerowego do zdalnego nauczania na ręce dyrektorów szkół odbyło się dziś w Starostwie Powiatowym w Sandomierzu.

Na zakup ponad 30 laptopów powiat sandomierski pozyskał 100 000 złotych z programu realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Realizowany program nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządu. Jak powiedział starosta sandomierski, Marcin Piwnik ten projekt znakomicie odpowiada na teraźniejsze potrzeby zarówno uczniów jak i nauczycieli.
Sprzęt odebrali dyrektorzy szkół, którzy teraz mają za zadanie przekazać go wytypowanym już wcześniej uczniom. 


Przekazany sprzęt komputerowy zostanie uczniom wypożyczony na okres zdalnego nauczania. Potem wrócą one do placówek, stanowiąc ich wyposażenie. Na realizację programu „Zdalna szkoła”, Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło w sumie 186 mln złotych. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (12)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe