PUP: 1700 wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców. Do dziś wypłacono blisko 2 500 000 złotych

  • 06.05.2020, 15:27
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Aldona Łukawska: Do PUP w Sandomierzu wpłynęło do dziś 1700 wniosków o…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wśród przedsiębiorców jest bardzo duże zainteresowanie niskooprocentowanymi pożyczkami z Funduszu Pracy uruchomionymi w ramach Tarczy antykryzysowej. Powiatowe Urzędy Pracy maja w tej kwestii sporo pracy. Dobrym przykładem jest sandomierski PUP, którego załoga pracuje od poniedziałku do soboty, a od uruchomienia możliwości udzielenia pożyczek dla mikroprzedsiębiorców przyjęli już około 1700 takich wniosków.

Do tej pory pożyczkę w wysokości 5 tysięcy złotych otrzymało w powiecie sandomierskim 500 mikroprzedsiębiorców. Jak wyjaśnia Aldona Łukawska dyrektor PUP w Sandomierzu zainteresowanie taką formą pomocy jest bardzo duże, jednak spora część z wniosków, które wpływają są nieprawidłowo wypełnione.  Najczęściej popełniane przez przedsiębiorców błędy przy składaniu wniosku to brak wymaganych załączników, nie podanie numeru NIP lub też nie wskazanie numeru bankowego, na które mają być przelane pieniądze. 


Powiatowy Urząd Pracy w Sandomierzu na ten moment przyznał pożyczki na łączną kwotę 2,5 mln złotych. 
 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe