Nauczyciele przebadani. Od poniedziałku ruszają żłobki i przedszkola

  • 22.05.2020, 16:57 (aktualizacja 22.05.2020, 17:13)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Nauczyciele przebadani. Od poniedziałku wracają żłobki i przedszkola
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad 130 osób zostanie przebadanych na obecność koronawirusa przez najbliższe dni w punkcie mobilnych pobrań zlokalizowanym przy szpitalu w Sandomierzu. Chodzi o personel sandomierskich żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych, które podległe są burmistrzowi, ponieważ to właśnie z jego inicjatywy zorganizowano takie badania przed uruchomieniem placówek w mieście.
W najbliższy poniedziałek, 25 maja w Sandomierzu mają ruszyć żłobki i przedszkola. Przygotowania do powrotu po dłuższej przerwie trwają, ponieważ nowa rzeczywistość w tych miejscach będzie wyglądać inaczej niż przed epidemią koronawirusa.
 
To nie jedyne obawy jakie towarzyszą nauczycielom i opiekunom, ponieważ przez najbliższe dni będą przechodzić ważny test. Jednak odbywa się on nieco inaczej, ponieważ zamiast szkolnych ławek jest mobilny punkt pobrań badań na koronawirusa.
 
Rozpoczęte w czwartek badania personelu potrwają do soboty. Jak poinformował inicjator testowego zamieszania, burmistrz Marcin Marzec, chodzi o zapewnienie dzieciom bezpiecznych warunków w żłobkach i przedszkolach i przede wszystkim sprawdzenie stanu zdrowia wśród pracowników oświatowych placówek.
 
Badania podzielono na kilka etapów. W pierwszym przebadanych zostanie 40 pracowników żłobków i przedszkoli. Kolejne 95 osób to pracownicy szkół.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe