Zakażenie koronawirusem potwierdzono u mieszkanki powiatu sandomierskiego!

  • 23.05.2020, 13:27
  • STV | Telewizja Sandomierz
Zakażenie koronawirusem potwierdzono u mieszkanki powiatu sandomierskiego! Fot. iStock

Podziel się:

Oceń:

Osiem nowych zakażeń koronawirusem odnotowano w sobotę rano w województwie świętokrzyskim. Aż pięć przypadków dotyczy osób z powiatu starachowickiego. Jedno z odnotowanych zachorowań potwierdzono również u mieszkanki powiatu sandomierskiego.

Informację resortu zdrowia uzupełniła rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego Ewa Łukmska. Z podanych przez nią danych wynika, że pięcioro zakażonych COVID-19 z powiatu starachowickiego to: dwóch mężczyzn w sile wieku, dwóch mężczyzn w starszym wieku i kobieta w sile wieku. Pozostałe osoby, u których potwierdzono chorobę, to dwie kobiety – młoda i w starszym wieku z powiatu ostrowieckiego oraz mieszkanka powiatu sandomierskiego w sile wieku.

Jak wyjaśnia starosta sandomierski, Marcin Piwnik zakażona kobieta z powiatu sandomierskiego nie jest pracownikiem ani pacjenką sandomierskiego szpitala.

- Zakażenie przechodzi bezobjawowo i znajduje się w domowej kwarantannie pod nadzorem Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - dodaje starosta Marcin Piwnik

W województwie świętokrzyskim wraz z liczbą zakażonych rośnie liczba ozdrowień. 10 nowych ozdrowień odnotowano w powiatach: starachowickim – 2, buskim – 1, opatowskim – 1, skarżyskim – 2, kieleckim – 1, włoszczowskim – 1 i ostrowieckim – 2.

W sumie do sobotniego poranka na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 374 zachorowania na COVID-19, w tym 20 zgonów oraz 234 ozdrowienia.

STV | Telewizja Sandomierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe