Świętokrzyskie: Większość z 18 nowych zakażeń dotyczy powiatu starachowickiego!

  • 28.05.2020, 14:35
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Świętokrzyskie: Większość z 18 nowych zakażeń dotyczy powiatu starachowickiego! Fot. Shutterstock/Gorodenkoff

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Zdrowia w czwartkowych komunikatach potwierdziło w województwie świętokrzyskim 18 nowych przypadków zachorowań na COVID-19. Aż 12 z nich odnotowano na terenie powiatu starachowickiego, gdzie duże ognisko zakażeń powstało w firmie Animex Foods.
Jak poinformowała Ewa Łukomska, rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego w regionie potwierdzono również inne zakażenia. W powiecie ostrowieckim zakażone koronawirusem są trzy kobiety. W powiecie kieleckim na COVID-19 zachorował straszy mężczyzna z powiatu kieleckiego. Zachorowanie potwierdzono także u mężczyzny w sile wieku z powiatu skarżyskiego i kobiety, która na co dzień mieszka w powiecie radomskim.
 
W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 426 zachorowań na COVID-19, w tym 21 zgonów oraz 245 ozdrowień. Ponadto 92 osoby są hospitalizowane, 1 676 osób jest poddanych kwarantannie, a 28 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe