Ogromne przedsiębiorstwo i bezpieczni pracownicy. Pilkington wdrożył systemy ochrony sanitarnej

  • 29.05.2020, 15:22
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Ogromne przedsiębiorstwo i bezpieczni pracownicy. Pilkington wdrożył systemy…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Kamery termowizyjne i obowiązkowe pomiary temperatury, dezynfekcja, praca w maseczkach lub specjalnych przyłbicach, dodatkowe osłony poszczególnych stanowisk. Specjalne procedury w szatniach i na zakładowych stołówkach. Tak w wielkim skrócie od kilku tygodni wygląda praca w większości zakładów produkcyjnych. Takie środki zapobiegawcze poprawiające bezpieczeństwo pracowników wdrożyła również największa firma produkcyjna w naszym regionie. Z naszą kamerą odwiedziliśmy Pilkington Automotive Poland, żeby od kuchni zobaczyć jak wprowadzone zmiany sprawdzają się w praktyce.

Ogłoszenie pandemii koronawirusa i wprowadzenie stanu epidemii wpłynęło na pracę wszystkich firm w Polsce. Jednak tylko część pracowników mogła przejść w tryb pracy zdalnej. Podczas gdy pracownicy biurowi mogą więcej obowiązków wykonywać w domu, osoby zatrudnione na produkcji chociaż w znacznie zmniejszonym gronie nadal muszą pozostać na halach. Jak przyznał prezes Pilkington Automotive Poland, Ryszard Jania sytuacja trwająca już kilka miesięcy znacząco spowolniła całą gospodarkę, szczególnie odbijając się na gałęzi przemysłu motoryzacyjnego, któremu powrót do formy sprzed pandemii zajmie dość sporo czasu. 


Zakłady produkcyjne od początku pandemii uczą się jak funkcjonować w nowych realiach. Największą trudność sprawiło wprowadzenie i dostosowanie się do wszystkich wytycznych, tak aby mogły zostać wdrożone na linii produkcyjnej.


Każdego z pracowników i odwiedzających zakład Pilkingtonu jeszcze przed przekroczeniem bramy wjazdowej czeka obowiązkowy pomiar temperatury oraz dezynfekcja rąk. Na terenie Pilkington Automotive Poland swoje miejsce znalazł również specjalny namiot do izolacji. To właśnie do niego trafiają osoby, które wykazują niepokojące objawy.


Dodatkowych, nowych zasad do wdrożenia było wiele.  Na halach produkcyjnych pracownicy mają możliwość zaopatrzyć się w niezbędne środki ochrony osobistej, takie jak maseczki i rękawiczki.  Jednak obowiązkowe maseczki, które operatorom linii produkcyjnej sprawiały wiele uciążliwości w Pilkingtonie zostały zastąpione specjalnymi przyłbicami montowanymi do okularów ochronnych.


Poszczególne pomieszczenia zakładu również zostały dostosowane do nowych wytycznych. Stanowiska biurowe zostały oddzielone pleksą. Po zakończeniu każdej zmiany pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane. Na zakładowej stołówce i salach konferencyjnych także panują nowe zasady. W hali produkcyjnej dla bezpieczeństwa rozpoczynających i  kończących swoją zmianę zostały stworzone specjalne jednokierunkowe ścieżki. 


Ważnym aspektem, który w dobie pandemii odgrywa olbrzymią rolę jest również bezpieczny transport pracowników. Każdy z busów transportujących pracowników ma teraz ograniczoną liczbę miejsc, które zostały odpowiednio oznakowane. Dodatkowo każdy z samochodów użytkowanych przez pracowników zarówno produkcji jak i biur musi zostać odpowiednio zdezynfekowany. W tym celu kierowca otrzymuje specjalny pakiet dezynfekcyjny. 


Chociaż sytuacja epidemiczna  w kraju wydaje się być  częściowo opanowana. To wszystko wskazuje na to, że przedstawione przez nas realia, w których  przedsiębiorstwa muszą odnaleźć się na nowo potrwają jeszcze  jakiś czas.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robot
Robot 30.05.2020, 20:29
Joker zgadzam sie w 100*/* z Toba .
Pracownik
Pracownik 30.05.2020, 10:07
Co za bzdury wypisuje jakiś pismak! Pilkington Automotiv nie jest główną firmą Główna i prowadząca prym na rynku jest Pilkington Polska, Automotiv jest tylko firma która przetwarza produkty. Gdyby nie Pilkington Polska , Automotiv byby w Sandomierzu zerem. Więc drogi pismaku który nie masz pojęcia o czym piszesz na drugi raz najpierw dowiedz się gdzie pchasz swoje brudne łapy opisując nieprawdę. Dodam tylko że przekraczając bramę wchodzi się na teren Pilkington Polska (NSG Group) a nie Automotiv. Automotiv nie ma własnej bramy jest zależny od Pilkington Polska
Joanna
Joanna 26.06.2020, 18:55
Pilkington Polska zatrudnia ca 150 osób. Jedna linia float, stara - rok rozpoczęcia produkcji 1995. Fakt , że remontowana w międzyczasie bo inaczej by padła. Pap zatrudnia 1500 osób a z Chmielowem chyba 2000 . Szkło z floatu sandomierskiego nie jest przetwarzane przez PAP bo nie jest odpowiednio cienkie. Jest wykorzystywane w budownictwie.
Jacek
Jacek 31.05.2020, 12:26
Pomijając Pana obraźliwy ton w stosunku do redakcji, myli Pan fakty czyli pisze nieprawdę. Obie firmy należą do NSG, a w zasadzie trzy, bo jest jeszcze IGP. Brama jest wejściem do wszystkich trzech spółek NSG. Automotive jest pod każdym względem największą firmę z tej grupy.
Redaktor Naczelny - Piotr Andryka
Redaktor Naczelny - Piotr Andryka 30.05.2020, 16:22
Szanowny Panie/Pani,
Nie jesteśmy pismakiem, a lokalną telewizją. Prosimy o nieużywanie słów obraźliwych wobec Telewizji Sandomierz, gdyż takie komentarze - naruszające regulamin portalu będą usuwane. Osobiście proszę również o powstrzymanie się od obrażania takimi słowami moich dziennikarzy.
JoKeR
JoKeR 29.05.2020, 17:25
Na linii produkcyjnej ludzie się spotykają, to ładnie wygląda w biurach, ale to pracownicy produkcji są ważniejsi, bo pracują na pensje tych którzy siedzą w biurze, a ci umysłowi to szukają sobie zajęcia, bo od "nawału pracy" im się nudzi.
robot
robot 30.05.2020, 20:41
JOKER ma racje w 100 %
Pracownicy na Wydzialach ryzykuja zdrowie bo nie ma mozliwosci zachowania tych wszystkich wytycznych co Wy tu wypisyjecie lokalna telewizjo . Propaganda jak za komuny wszystko pieknie i ladnie w TV!

Pozostałe