Kosiniak-Kamysz na Sandomierszczyźnie: "Rodzime sadownictwo i rolnictwo to najlepsza marka dla Polski"

  • 01.06.2020, 15:14 (aktualizacja 01.06.2020, 15:25)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Kosiniak-Kamysz na Sandomierszczyźnie: Rodzime sadownictwo i rolnictwo…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz w sobotę odwiedził powiat sandomierski, gdzie spotkał się nie tylko z mieszkańcami regionu, ale również druhami OSP, sadownikami, przedsiębiorcami i restauratorami.

Wizyta polityka na Sandomierszczyźnie rozpoczęła się od spotkania z partyjnymi działaczami z regionu w Przybysławicach i przedstawienia wyborczego programu. Następie  w Skotnikach w gminie Samborzec spotkał się z sadownikami, których tegoroczne uprawy przez wiosenne przymrozki zostały w dużym lub całkowitym stopniu zniszczone. W trakcie tego spotkania Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do trudnej sytuacji rolników, sadowników i producentów owoców miękkich, którzy jak przyznał powinni liczyć na większe odszkodowania oraz dopłaty w wysokości minimum 2 tysięcy złotych do hektara. 


Jak dodał ostatnie doświadczenia związane z pandemia koronawirusa pokazują, jak ważne jest również bezpieczeństwo żywnościowe kraju, które w największym stopniu zapewniają polscy rolnicy. Władysław Kosinak-Kamysz przyznał również, że polskie rolnictwo i sadownictwo to najlepsza marka dla Polski.


W imieniu poszkodowanych przez tegoroczne klęski sadowników za dotychczasowe wsparcie oraz duże zaangażowanie podziękował  Wiesław Kubicki z Sulisławic.


Wizytę kandydata na prezydenta w Skotnikach zakończyło spotkanie z mieszkańcami oraz druhami Ochotniczej Straży Pożarnej, po którym Władysław Kosiniak-Kamysz przyjechał do Sandomierza, gdzie w towarzystwie starosty sandomierskiego, Marcina Piwnika i burmistrza Sandomierza, Marcina Marca o obecnej sytuacji rozmawiał z restauratorami i przedsiębiorcami. 
Tournée kandydata na prezydenta RP po powiecie sandomierskim zakończył spacer po Sandomierzu, degustacja lokalnych przysmaków oraz  drobne zakupy u lokalnych sklepikarzy. 

 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Zdjęcia (6)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe