Sandomierski szpital już wykonuje testy na COVID-19

Sandomierski szpital już wykonuje testy na COVID-19
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Nowe laboratorium, w którym wykonuje się testy na koronawirusa w Szpitalu Specjalistycznym Ducha Świętego w Sandomierzu już działa! Sandomierskie laboratorium jest 5 w województwie świętokrzyskim, które ma możliwość samodzielnego wykonywania testów w kierunku COVID-19.

W ciągu doby w szpitalnym laboratorium wykonuje się około 40 testów, jednak jak przyznaje dyrektor lecznicy dr Marek Kos szpital będzie starał się o dalszą  rozbudowę aparatury, tak żeby można było wykonywać cztery badania jednocześnie. 


Próbki do badań pobierane są na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub poszczególnych szpitalnych oddziałach. Weryfikacja wyniku z pobranych próbek trwa godzinę. To znacząco skróciło czas oczekiwania na wyniki testu, a co za tym idzie zwiększa się bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu. 


Oprócz testów na obecność koronawirusa w tym laboratorium będzie wykonywana cała gama innych testów genetycznych. 


Na wykonywanie testów COVID-19 Szpital Specjalistyczny w Sandomierzu ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, który finansuje te badania. Specjalne urządzenie do wykonywania testów zostało zakupione w Stanach Zjednoczonych. Cała inwestycja związana z uruchomieniem laboratorium na którą złożyły się wszystkie lokale samorządy pochłonęła 300 tysięcy złotych.

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe