Nordic walking sposobem na odmrażanie sportu w Koprzywnicy

  • 08.06.2020, 17:27
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Nordic walking sposobem na odmrażanie sportu w Koprzywnicy
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Wszyscy przez kilka tygodni tęsknili za aktywnością fizyczną. Po rozluźnieniu obostrzeń i otwarciu miejsc sportowej rekreacji widać wielu chętnych do aktywnego spędzania wolnego czasu. W ostatnią niedzielę w Koprzywnicy prawie 50 żądnych sportowych wrażeń osób wzięło udział w marszu nordic walking. Niedzielny marsz ma być dobrym początkiem do utworzenia w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Koprzywnicy dużej sekcji nordic walking.

Wszystko za sprawą pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Gnieszowicach, które zaprosiły mieszkańców gminy do takiej właśnie formy spędzenia czasu. 


Pieniądze na tą inicjatywę już są, ponieważ panie z Gnieszowic otrzymały dotację ze Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego. W działaniach wspiera je również Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, ponieważ jak sądzi dyrektor instytucji oprócz sportowej aktywności to również dobry sposób na promocję Koprzywnicy.


Jak zauważyła biorąca udział w niedzielnym marszu burmistrz Aleksandra Klubińska, Koprzywnica lubi aktywność i coraz bardziej otwiera się na sport.


Nordic walking zalet ma bardzo wiele. O czym przekonuje trenerka Agnieszka Chmielewska, która koordynowała wczorajszą rozgrzewkę. 


W pierwszym integracyjnym marszu chętnie udział wzięły także panie z KGW „Chwałowianki”, którym ta aktywność fizyczna nie jest obca. 


Trasa marszu prowadziła do koprzywnickiego zalewu. Po przebyciu sześciu kilometrów na piechurów czekał przygotowany przez panie z Gnieszowic słodki poczęstunek i zdrowe owocowe soki.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe