Dwa nowe zakażenia koronawirusem w powiecie sandomierskim!

  • 09.06.2020, 17:11
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Marcin Piwnik: Dwa nowe zakażenia koronawirusem w powiecie sandomierskim
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ministerstwo Zdrowia w porannych komunikatach poinformowało o nowych zakażeniach w województwie świętokrzyskim, gdzie odnotowano 14 nowych zachorowań na COVID-19. Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u dwóch mężczyzn w powiecie sandomierskim.

Jak wyjaśnia starosta sandomierski Marcin Piwnik zakażenia na terenie powiatu sandomierskiego zostały potwierdzone już w dniu wczorajszym w laboratorium COVID-19 utworzonym w sandomierskim Szpitalu. 


- Jedno z zakażeń potwierdzono u mężczyzny, który przyjechał do pracy z Ukrainy, a teraz przebywa w domowej kwarantannie. Drugi z zakażonych zgłosił się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, po czym został przewieziony do Szpitala Zakaźnego w Starachowicach, gdzie będzie przechodził dalszą hospitalizację – mówi starosta Marcin Piwnik.


W powiecie sandomierskim do tej pory zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 10 osób. W tej grupie odnotowano 7 ozdrowieńców, natomiast pozostałe 3 osoby są nadal aktywnie zakażone. 


Na wojewódzkiej mapie zakażeń oprócz powiatu sandomierskiego dużą liczbę zakażeń odnotowano również na terenie powiatu starachowickiego i koneckiego. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe