Kompleksowe termomodernizacje w Wilczycach. Priorytetem oszczędności i poprawa wizerunku

  • 11.06.2020, 14:12 (aktualizacja 11.06.2020, 14:21)
  • Telewizja Sandomierz | [email protected]
Kompleksowe termomodernizacje w Wilczycach. Priorytetem oszczędności i…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W gminie Wilczyce remonty idą pełną parą, a ważne budynki zmieniają swoje wizerunkowe oblicze! Wszystko za sprawą kolejnego etapu termomodernizacji budynków użyteczności na który gmina wyłoży ponad 3 miliony złotych.

Prowadzona właśnie termomodernizacja budynków w gminie Wilczyce związana jest z pozyskanym przez samorząd dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Cała inwestycja pochłonie ponad 3,5 mln złotych. Gmina do prac natomiast dokłada 15 procent swojego wkładu finansowego.


Jak przypomniał wójt Robert Paluch cała termomodernizacja podzielona była na dwa etapy. W ubiegłym roku gruntowny remont przeszły trzy budynki. W ramach termomodernizacyjnych prac swój wizerunek zmieniła obecna siedziba urzędu gminy i jej otoczenie, budynek starego urzędu oraz remiza strażaków ochotników w Pielaszowie.


Teraz przyszedł czas na termomodernizację budynków szkół w Wilczycach i Darominie. Prace trwają również w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radoszkach.


Jak zapewnia wójt Robert Paluch prowadzone remonty w przyszłości przyniosą zapewne spore oszczędności, które można będzie przeznaczyć na inne bardzo ważne i potrzebne dla mieszkańców inwestycje.


W ramach prac budynki przede wszystkim zostaną dokładnie ocieplone. Tam, gdzie jest potrzeba wymienione zostaną również instalacje centralnego ogrzewania, okna i oświetlenie na  bardziej oszczędne. Na dachach budynków natomiast można będzie zobaczyć panele fotowoltaiczne. 

 

 

 

Telewizja Sandomierz | [email protected]

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe