Rusza "Działaj Lokalnie" dla powiatów sandomierskiego i opatowskiego

  • 16.06.2020, 16:17
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Rusza "Działaj Lokalnie" dla powiatów sandomierskiego i opatowskiego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już jest! Kolejną edycję konkursu grantowego Działaj Lokalnie możemy uznać za oficjalnie otwartą. O granty do 6 tysięcy złotych mogą starać się organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne z terenu powiatu sandomierskiego i opatowskiego.

Cel tego wieloletniego programu jest jeden. Działaj Lokalnie ma po prostu wspierać aktywność obywatelską.


Z Działaj Lokalnie przez kilka lat udało się wesprzeć ponad 60 ciekawych lokalnych inicjatyw, na których realizacje Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu przekazał łącznie 226 700,68 złotych. 


A co udało się zrobić? W ramach ostatniej edycji tego programu w Górach Pieprzowych zabezpieczono szlak spacerowy. Były również inicjatywy wspierają kulturę lokalną oraz takie, które pomogły stworzyć miejsca do rekreacji i odpoczynku. W ramach działań odbywały się również liczne warsztaty taneczne, kulinarne oraz rękodzieła i zajęcia dla najmłodszych.   


Jak widzimy Działaj Lokalnie daje wiele możliwości, a wachlarz działań na które można pozyskać granty jest bardzo szeroki. Tegoroczna edycja tego programu daje jeszcze więcej możliwości, ponieważ organizacje mogą starać się również o finansowanie działań związanych z COVID-19, które mają na celu przeciwdziałanie i zapobieganie epidemii. 


Jak starać się o grant? Wystarczy wejść na stronę www.system.dzialajlokalnie.pl i wypełnić wniosek w specjalnym generatorze. Jeśli pojawią się pytania lub wątpliwości Justyna Pyć i Magdalena Kwiecień z sandomierskiego Ośrodka Promowania Przedsiębiorczości chętnie pomogą.  Wnioski można składać do 16 lipca 2020 r.


Justyna Pyć - telefoniczne pod numerem 15 833 34 02 lub [email protected] 
Magdalena Kwiecień - telefoniczne pod numerem 15 833 34 02 lub [email protected]


Projekt Działaj Lokalnie realizowany jest dzięki wsparciu Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności i lokalnych samorządów. 

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe