Świętokrzyskie: Potwierdzono 22 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Kolejne ognisko zakażeń i śmierć w Starachowicach!

  • 17.06.2020, 12:50
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Świętokrzyskie: Potwierdzono 22 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Kolejne ognisko zakażeń  i śmierć w Starachowicach! Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

W województwie świętokrzyskim wciąż rośnie liczba zachorowań na COVID-19. Jak wynika z najnowszych informacji jakie podało Ministerstwo Zdrowia w regionie odnotowano 22 nowe zakażenia koronawirusem. Najwięcej z potwierdzonych zakażeń dotyczy powiatu starachowickiego. Ma to związek z dużym ogniskiem zachorowań, które pojawiło się w starachowickim Domu Pomocy Społecznej.
Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego informuje, że zakażenia potwierdzone zostały u 11 kobiet i 8 mężczyzn z powiatu starachowickiego, a także dwóch kobiet w sile wieku z powiatu kieleckiego i starszej kobiety z powiatu ostrowieckiego.
 
Chociaż liczba zakażonych w regionie wciąż rośnie, to w województwie świętokrzyskim systematycznie rośnie również liczba osób, które pokonały chorobę. Dziś odnotowano aż 18 nowych ozdrowień. Walkę z chorobą wygrało 14 mieszkańców powiatu starachowickiego – 14, skarżyskiego – 2 i ostrowieckiego – 2.
 
W ostatnim komunikacie Ewa Łukomska poinformowała również o śmierci 84 kobiety z powiatu starachowickiego.

- Niestety, ale z powodu zakażenia zmarła kolejna, 27 już osoba. To 84-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – mówi Ewa Łukomska.

Dotychczas na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 658 zachorowań na COVID-19, w tym 27 zgonów oraz 374 ozdrowienia, wylicza Ewa Łukomska. W świętokrzyskich szpitalach z powodu podejrzenia lub zakażenia koronawirusem hospitalizowanych jest 57 osób, 2092 przebywa na kwarantannie, a 12 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

 

SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe