Świętokrzyskie: Tak źle jeszcze nie było! W regionie seria zgonów z powodu COVID-19 i nowe zakażenia! Wśród zakażonych jest starszy mężczyzna z powiatu sandomierskiego.

  • 18.06.2020, 14:38
  • STV | Telewizja Sandomierz
Świętokrzyskie: Tak źle jeszcze nie było! W regionie seria zgonów z powodu COVID-19 i nowe zakażenia! Wśród zakażonych jest starszy mężczyzna z powiatu sandomierskiego. Fot. Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Oceń:

W województwie świętokrzyskim zanotowano aż trzy zgony z powodu zakażenia koronawirusem. Jak wynika z informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia na terenie świętokrzyskiego potwierdzono też 18 nowych przypadków choroby COVID-19.
- Z przykrością informujemy o śmierci trzech mieszkańców województwa – to 68-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego oraz 84-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego – potwierdziła Ewa Łukomska, rzeczniczka wojewody świętokrzyskiego.
 
Niestety wciąż lawinowo rośnie również liczba nowych przypadków COVID-19 w regionie. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Aż 10 z nich pochodzi z powiatu starachowickiego. Ma to związek z ogniskiem choroby w Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, o czym już informowaliśmy w poprzednich informacjach.
 
Pozostałe nowe przypadki pochodzą z powiatu kieleckiego - 2 i sandomierskiego - 1. Nie jest znane pochodzenie pięciu zakażonych.
 
W województwie odnotowano także jedno nowe ozdrowienie – to mieszkaniec powiatu sandomierskiego.
 
W sumie w naszym regionie stwierdzono 676 zachorowań na COVID-19, w tym 30 zgonów oraz 375 ozdrowień. Obecnie 56 osób jest hospitalizowanych w związku z zakażeniem wirusem SARS-Cov-2 lub jego podejrzeniem, 2112 osób jest poddanych kwarantannie, a 14 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.
STV | Telewizja Sandomierz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe