Świętokrzyskie: Lawina nowych zakażeń i dwa kolejne zgony w regionie!

  • 24.06.2020, 12:56 (aktualizacja 24.06.2020, 12:59)
  • SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ
Świętokrzyskie: Lawina nowych zakażeń i dwa kolejne zgony w regionie! Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Podziel się:

Oceń:

Liczba zachorowań na Covid- 19 w całej Polsce w ostatnich dniach znacząco zmalała. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało w swoich komunikatach o kolejnych 294 zakażeniach, z których aż 21 dotyczy województwa świętokrzyskiego, gdzie sytuacja związana z pandemią nadal nie jest spokojna.
Najwięcej zakażeń w ciągu ostatniej doby odnotowano na terenie powiatu kieleckiego i starachowickiego. W środę pojedyncze zachorowania zanotowano także w powiatach opatowskim, jędrzejowskim i buskim. U jednej młodej kobiety brak jest informacji co do miejsca zamieszkania.
 
Kolejne informacje przekazane przez Ewę Łukomską, rzecznika prasowego wojewody świętokrzyskiego również nie są zbyt dobre. Niestety są też nowe zgony. Walkę z chorobą przegrały dwie osoby - 98-letni mężczyzna i 73-letnia kobieta z powiatu starachowickiego.
 
Ponadto w województwie odnotowano 12 ozdrowień z powiatów: ostrowieckiego – 9, starachowickiego – 2 i koneckiego – 1. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 742 zachorowania na COVID-19, w tym 36 zgonów oraz 434 ozdrowienia. Obecnie 71 osób jest hospitalizowanych, 3182 osoby są poddane kwarantannie, 32 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.
SandomierzTV.pl - TELEWIZJA SANDOMIERZ

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu STV - SandomierzTV.pl. TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, Osiedle Wzgórze 16/25 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe