Czy można nauczyć się języka angielskiego online?

  • 28.04.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Czy można nauczyć się języka angielskiego online?
Nauka języka angielskiego w wersji online ma wielu zwolenników, choć nie brak też tych, którzy pozostają wobec niej sceptyczni. Ci drudzy najczęściej obawiają się braku kontaktu z lektorem i tym samym ograniczonej możliwości skorygowania popełnianych błędów przez kogoś bardziej kompetentnego od nich samych. Czy słusznie? Odpowiedzi na to pytanie postaramy się udzielić w poniższym artykule.

Skazani na dom

Wielu z nas na co dzień spędza sporo czasu w zaciszu domowym. Obecna sytuacja w postaci trwającej pandemii zmusiła do tego niejedną osobę, dotychczas przez wiele godzin przebywającą w biurze lub w ciągłym biegu, pośpiechu i w drodze. Są też tacy, którzy właśnie stracili pracę. Jak więc wykorzystać to, co zesłał nam los w postaci przymusowego urlopu, kiedy nawet wyjście na miasto z przyjaciółmi stało się niemożliwe? Dobrym pomysłem będzie na pewno spożytkowanie zasobów czasowych w sposób, który nie tylko zapełni puste godziny, ale również okaże się dla nas korzystny w przyszłości. Być może warto skorzystać więc z oferty szkół językowych, które obecnie prowadzą m.in. kursy angielskiego przez Internet – i w dodatku robiąc to przy pomocy metod, w pełni gwarantujących właściwą współpracę z osobą prowadzącą. To świetna okazja dla każdego, kto chciałby uzupełnić dotychczasową wiedzę, zwiększyć poziom swoich umiejętności biznesowych, w przyszłości móc znaleźć lepszą pracę, lub po prostu odbyć podróż za granicę. Gwarantem skuteczności nauki zdalnej jest bowiem właściwa, dobrze opracowana i realizowana strategia, wsparta szeregiem dedykowanych jej narzędzi.

Nauka na kanapie? Czemu nie!

Jedną ze szkół, która obecnie prowadzi naukę języka angielskiego online jest lubelska placówka noProblem, zajmująca się kształceniem osób dorosłych. Swoim uczniom gwarantuje ona pakiet niezbędnych pomocy naukowych i programów, które umożliwiają zarówno odbiór poszczególnych lekcji, jak i pełne w nich uczestnictwo. Od chętnych oczekuje się jedynie dostępu do Internetu i instalacji przeglądarki Chrome. Ponadto wszystkie materiały dostępne są w jednym miejscu, co pozwala zarówno na usystematyzowanie samej nauki, jak i uzyskanie niezbędnej wiedzy – bez konieczności wychodzenia z domu. Poszczególne lekcje bardzo przypominają przy tym te prowadzone w sposób klasyczny: ich realizacja odbywa się przy pomocy profesjonalnej, dedykowanej platformy LMS (nie zaś Skype’a), a uczestnicy podczas zajęć grupowych słyszą zarówno siebie nawzajem, jak i lektora (też oczywiście z wzajemnością). Tradycjonaliści docenią także fakt, że internetowy kurs angielskiego prowadzony jest w specjalnym studiu, w którym znajduje się również tablica.

Niezależnie więc od tego, czy do dłuższego pobytu w domu zmusiła nas sytuacja, czy wyłącznie nasza ochota – nie marnujmy go wyłącznie na robienie porządków i oglądanie seriali. Pora przełamać wewnętrzne opory i dać szansę również zajęciom znacznie bardziej konstruktywnym. Nauka języka angielskiego online jest bez wątpienia jednym z nich.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: